ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8369110
*
nr 836 9110
Spegel
Rokokopstil, höjd: 107 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2013
kl 18:52:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/7 22:55:37
1
300 kr
15/7 14:51:12
2
800 kr
15/7 16:22:01
3
600 kr
15/7 18:45:41
1
800 kr
15/7 18:47:26
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokokopstil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 836 9110
Spegel
Rokokopstil, höjd: 107 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/7 22:55:37 | 1 | 300 kr |
15/7 14:51:12 | 2 | 800 kr |
15/7 16:22:01 | 3 | 600 kr |
15/7 18:45:41 | 1 | 800 kr |
15/7 18:47:26 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokokopstil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53